utorak, 23 Maj 2017 06:21

Dvostruka pobjeda na kantonalnom takmičenju

Na Kantonalnom takmičenju iz informatike koje je 15. aprila održano u Srednjoj elektrotehničkoj školi u Sarajevu, učenici Druge gimnazije Sarajevo osvojili su dvostruku pobjedu. Naime, naš učenik Muamer Parić je sa čak 80 bodova prednosti osvojio prvo mjesto u individualnoj konkurenciji, dok je u tandemu s Emirom Ganovićem (petoplasirani u pojedinačnoj konkurenciji) osvojio i uvjerljivo prvo mjesto u ekipnoj konkurenciji.

Pored Muamera i Emira, zapažen nastup su imali i ostali predastavnici naše škole: Adnan Šabanović je bio šesti, Rijad Fejzić deseti, a Adis Harba dvanaesti. Na ovaj način naša škola je među 12 najboljih informatičara u Kantonu Sarajevo imala čak šest svojih predstavnika.

Pored učenika, čestitke za ovakve rezultate pripadaju i profesorima informatike Aidi Arnautović, Seni Bajraktarević i Adnanu Šalaka.

Zadnji put promjenjen petak, 23 Juni 2017 06:25