petak, 05 Maj 2017 06:23

Zapažen nastup fizičara na federalnom takmičenju

08. aprila 2017. godine održano je Federalno takmičenje iz fizike u Mostaru, na kojem su nastupila četiri predstavnika Druge gimnazije Sarajevo, koji su pravo nastupa stekli na osnovu uspjeha na Kantonalnom takmičenju: Lav Balašev-Samarski (kategorija A1), Emina Smajlović (kategorija B), Berina Biberović (kategorija A3) i Džavid Brdar (kategorija C).

Od gore navedenih učenika, Džavid Brdar je osvojio 1. mjesto u kategoriji C na Federalnom takmičenju, čime je stekao pravo plasmana na Državno takmičenje iz fizike.

Posebno zanimljiva je činjenica da su naši učenici na Federalno takmičenje u Mostar putovali u društvu predstavnika drugih škola iz kantona Sarajevo: Prve bošnjačke gimnazije, Prve gimnazije, Treće gimnazije i Katoličkog školskog centra. Atmosfera među učenicima je bila sjajna i tokom takmičenja jedni druge nisu smatrali rivalima zbog toga što dolaze iz različitih škola, nego su bodrili jedni druge na putu do uspjeha.