ponedjeljak, 11 April 2016 06:40

Druga gimnazija najbolja u kantonalnom takmičenju iz matematike

U Međunarodnoj srednjoj školi u Sarajevu 7. i 8. aprila 2016. godine održano je 21. Kantonalno takmičenje iz matematike na kojem su učenici Druge gimnazije Sarajevo ostvarili odlične rezultate. Plasman naših učenika po generacijama bio je sljedeći:

Prvi razred:

2. mjesto: Adna Medošević (I1)

3. mjesto: Benjamin Ramhorst (I1) i Admir Pozderac (I2)

Drugi razred:

1. mjesto: Adnan Šabanović (IIM)

3. mjesto: Muamer Parić (IIM)

Treći razred:

1. mjesto: Džavid Brdar (IIIM/1)

2. mjesto: Jusuf Delalić (IIIM/2) i Mirza Sinanović (IIIM/1)

3. mjesto: Amra Alihodžić (IIIM/1)

Četvrti razred:

1. mjesto: Adnan Gobeljić (IVM/1)

4. mjesto: Din Bostandžić, Mirza Čvorak, Ali Dlakić (IVM/1)

5. mjesto: Haris Šoljić (IVM/1)

Zahvaljujući ovim rezultatima, Druga gimnazija Sarajevo je u ekipnom poretku zauzela uvjerljivo prvo mjesto ispred Međunarodne srednje škole i Sarajevo Koledža.

Profesor matematike Amar Bašić nam je prenio svoje dojmove o takmičenju:

- Iako smo očekivali veoma dobre rezultate naših učenika, ostvareni uspjeh je čak i nadmašio naša očekivanja te nam pruža nadu da ćemo na predstojećem Federalnom takmičenju također polučiti dobre rezultate. U narednim godinama, a u skladu s najavljenom reorganizacijom aktivnosti unutar škole i planiranim kontinuiranim radom s takmičarima, vjerujem da će nam ovakvi rezultati ponovo preći u naviku.