HUMANITARNA AKCIJA VIJEĆA UČENIKA

Vijeće učenika Druge gimnazije Sarajevo svake godine organizuje humanitarnu akciju povodom novogodišnjih praznika kako bi obradovali one kojima je pomoć potrebna. Ove godine su odlučili da se priključe akciji „Jedan slatkiš – jedno dijete“, koju organizuje Mreža vijeća učenika na prostoru čitave Bosne i Hercegovine, putem svojih kantonalnih ili regionalnih organizacija. Predstavnici Vijeća učenika škola KS su zajednički pripremili paketiće koji će se dijeliti djeci bez roditeljskog staranja, djeci sa posebnim potrebama i djeci slabijeg imovinskog stanja.
Pored prikupljanja slatkiša, Vijeće učenika je odlučilo da ove godine ukrasi školu u duhu novogodišnjih praznika i time uljepša školski ambijent i cjelokupnu atmosferu u školi.
Vijeće učenika koristi ovu priliku da se zahvali svim učenicima Druge gimnazije Sarajevo na velikodušnom doprinosu ovoj humanitarnoj akciji i želi svim učenicima i uposlenicima škole sretnu i uspješnu 2018. godinu.