DAN PLANETE ZEMLJE

Članovi GEO kluba Druge gimnazije prigodnim aktivnostima obilježili su 22. april, Dan planete Zemlje.

Bila je to prilika da se učenici informišu o značaju ovog dana i važnosti očuvanja prirodnih resursa i borbe protiv klimatskih promjena. Različitim aktivnostima: panoima, informativnim lecima, predmetima nastalim procesom reciklaže, gastronomskom ponudom, ukazali su na znalaj ovog dana, koji se službeno obilježava od 1992. godine. Na ovaj način ukazano je na važnost razvijanja svijesti o očuvanju životne sredine.

Događaj su organizirale profesorice Sevleta Abdić i Anesa Smailhodžić.

Inače, GEO klub Druge gimnazije jedan je od najmlađih klubova u školi, koji svojim aktivnostima: takmičenjima, ekološkim projektima, obilježavanjem značajnih datuma privlači sve veći broj učenika svih uzrasta.