DAN EVROPE 2020

#etos#thinkerica#drugagimnazijasarajevo#danevrope

U okviru ETOS inicijative i projekta “Globalna svijest u lokalnim učionicama”, a povodom Dana Evrope, u petak, 08.05.2020. prof.dr. Kanan Ešref Rašidagić  sa Fakulteta političkih nauka u Sarajevu, održao je predavanje za učenike naše škole. Nakon predavanja pod nazivom “Evropa: zašto je moramo voljeti iako joj je skoro sedamdeset?”, učenici su imali priliku razgovarati sa prof. Rašidagićem o izazovima i perspektivama  Evrope i Evropske unije danas.

Ida Savić i Hena Jašarevic, ucenice III razreda DP-a, su tim povodom napravile informativni poster, kako bi ucenike i profesore nase skole podsjetile na bitne činjenice vezane uz ovaj značajan datum!

Predavanje je organizirala i moderirala  profesorica Elmana Cerić, voditeljica projekta.