MEĐUNARODNI DAN LJUDSKIH PRAVA: DIŽEMO GLAS PROTIV SVIH VRSTA DISKRIMINACIJA

Obilježavanjem Međunarodnog dana ljudskih prava zatvaramo cjelogodišnji projekat “Globalna svijest u lokalnoj učionici” ETOS inicijative, kojim je koordinirala profesorica Elmana Cerić. Projekat je započet obilježavanjem Dana planete i izložbom radova naših učenika, potom se nastavio obilježavanjem Dana Evrope, kada smo organizirali predavanje prof. dr. Kenana Rašidagića s Fakulteta političkih nauka. Također smo obilježili i Međunarodni dan mira – radionicom koju je održala profesorica Maja Ljubović, te 16 dana aktivizma – borbe protiv rodno zasnovanog nasilja. Tom prilikom profesorica Sandra Muratović je održala radionicu o temi rodne diskriminacije, a učenici su se predstavili svojim radovima. Ovog puta učenici IB DP digli su svoj glas protiv svih vrsta diskriminacije i kršenja ljudskih prava. U iščekivanju preostalih radova, predstavljamo vam video, koji su u saradnji s drugim učenicama i učenicima iz III2 IB razreda, režirale i vizuelno-auditivno oblikovale Dea Badurina i Aldina Husejinović.