utorak, 17 April 2018 07:39

MUAMER PARIĆ POBJEDNIK ŠKOLSKOG TAKMIČENJA IZ INFORMATIKE

U petak 13. aprila ove godine održano je školsko takmičenje iz informatike. Na takmičenju su nastupila 22 učenika. Zbog brojnosti takmičara, natjecanja su se održavala u oba kabineta informatike. Prvo mjesto je osvojio Muamer Parić, drugi je bio Adnan Šabanović, a treći Adis Harba. Zbog odličnog rezultata na prošlogodišnjem Kantonalnom takmičenju, kada je osvojeno prvo mjesto, ove godine ekipu Druge gimnazije na ovogodišnjem Kantonalnom takmičenju predstavljat će šest takmičara. Najboljoj trojici pridružit će se i Isam Vrce, Tibor Drašković i Admir Ahmespahić, koji su na školskom takmičenju bili plasirani od četvrtog do šestog mjesta. Tako će Druga giumazija, kao jedina škola u Sarajevu, imati čak šest predstavnika na ovom takmičenju. Ove godine, Kantonalno takmičenje iz informatike održat će se 19. aprila. Našim učenicima i profesorima čestitamo na odličnim rezultatima i želimo im uspjeh na predstojećem takmičenju.

Zadnji put promjenjen srijeda, 13 Juni 2018 07:08