ponedjeljak, 18 Mart 2019 12:27

ŠKOLSKO TAKMIČENJE IZ DEMOKRATIJE

U srijedu, 13. marta 2019. godine održano je školsko takmičenje iz Demokratije,  „Projekt građanin“. Učenici trećih razreda su u mjesecu februaru, na časovima Demokratije kod profesora Islama Zulovića, istraživali probleme u okviru kantona, te predložili moguća rješenja za iste. U sklopu ovog projekta napravili su plakate, te se najprije takmičili u razredu, a najbolji iz razreda prošli su na školsko takmičenje.

Direktor škole, gospodin Seid Alibegović, učenicima je poželio sreću na takmičenju ističući da je ovaj projekt od izuzetne važnosti. Također, spomenuo je da je ovo jedan veoma dobar način da učenici istražuju van škole i pokušaju riješiti probleme samostalno.

Rezultati:

Prvo mjesto osvojili su učenici III1 razreda s temom „Problem javnog gradskog prijevoza“. Ekipu su činili učenici: Lejla Arapović, Amila Jamaković, Aladin Brdar, Hamza Bosno, Emina Dedić, Zlatan Jakić, Mirza Ćesir i Kemal Čengić.

Oni će našu školu predstavljati na općinskom takmičenju, 30. marta ove godine.

Drugo mjesto osvojili su učenici III5 razreda: „Cyberbullying – nasilje preko interneta“.

Treće mjesto osvojio je III3:  „Nargila – ovisnost modernog doba“.

Četvrto mjesto pripalo je učenicima III4 razreda: „Mentalno zdravlje treba biti važno“.

Našim učenicima želimo puno sreće i uspjeha na daljim takmičenjima uz nadu da će se vratiti s medaljama.