Posjeta UWC Mostar

Sa prvim jesenjim danima, tačnije 23. septembra 2017. godine učenici IB diploma programa Druge gimnazije Sarajevo posjetili su prijateljsku školu Koledž ujedinjenog svijeta u Mostaru. Sedamdeset učenika treće i četvrte godine u pratnji razrednica, koordinatorice i pedagogice su već ujutru stigli vozom u sunčani Mostar. Tog dana UWC Mostar je slavio svoj dan, obilježavajući ga manifestacijom „Put oko svijeta za 80 minuta“. Na Španskom trgu učenici i zaposleni ove škole predstavili su kulture i tradicije brojnih zemalja iz svih dijelova svijeta. Dužinom šetališta naši učenici i profesori su se družili sa učenicima i profesorima UWC Mostar, a sve to uz slasne zalogaje neobičnih jela koje su nam domaćini nudili. Nakon ugodno provedenih, i više od, 80 minuta na putu oko svijeta, posjetili smo prostorije same škole i prisustvovali prezentaciji organizovanoj za nas. Svakako, dugujemo zahvalnost direktorici UWCa Valentini Mindoljević, kao i PRu škole Adli Velagić Ćorić, te se nadamo da ćemo imati priliku na proljeće i mi njih ugostiti.
Nakon ručka posjetili smo staru jezgru grada i uživali u ljepotama Neretve sve do povratka u večernjim satima.
U kasnije sprovedenoj evaluacijskoj anketi među učenicima, pokazalo se da su učenici vrlo zadovoljni. Cjelokupan put, posjeta i organizacija je ocijenjena sa 4,58 (na skali od 1 do 5). Takođe, preko 85% učenika je reklo da bi rado učestvovali u sličnoj manifestaciji u organizaciji naše škole.