NAGRADA ZA UČEŠĆE U PROJEKTU PREVENCIJE TRGOVINE LJUDIMA

Učenici trećih i četvrtih razreda naše škole nedavno su dobili nagradu za učešće u projektu „Prevencija trgovine ljudima“. Projekat je realiziralo Ministarstvo za odgoj i obrazovanje Kantona Sarajevo, a naša škola je, zajedno s još sedam sarajevskih osnovnih i srednjih škola, nagrađena za trud i učešće u ovom projektu. O ovoj važnoj temi učenici su progovorili jezikom umjetnosti, snimivši edukativni film, s posebnim osvrtom na zaštitu srednjoškolske omladine od ove pošasti. U radu na projektu mentorsku podršku su im pružale članice pedagošđko-psihološke službe. Druga gimnazija je poznata kao škola koja redovno učestvuje u svim važnim društvenim projektima, te na taj način daje doprinos razvoju svijesti kod mladih ljudi o važnosti prepoznavanja i kritičkog tumačenja svih društvenih pojava.