SARADNJA IZMEĐU DRUGE GIMNAZIJE I ASOCIJACIJE STUDENATA POLJOPRIVREDNO-PREHRAMBENOG FAKULTETA

Naša škola još jednom je pokazala da prati svjetske trendove i ide ukorak s vremenom. S tim u vezi proteklih dana upriličeno je potpisivanje sprazuma između Druge gimnazije i Asocijacije studenata Poljoprivredno-prehrambenog fakulteta Univerziteta u Sarajevu. Sporazum će omogućiti učenicima naše škole nadogradnju u sferi neformalnog obrazovanja, volonterskog angažmana i saradnju na projektima. Ova saradnja je inicirana još proljetos, kada su predstavnici Poljoprivredno-.prehrambenog fakulteta bili u posjeti našoj školi, a sporazum je rezultat zajedničkih napora da se učenicima otvori još jedno polje u kojem mogu izraziti svoje kvalitete i talent. Realizacija prvih projekata očekuje se početkom nove školske godine. Na ovaj način učenici će se detaljnije upoznati s pitanjima iz oblasti poljoprivredne proizvodnje, tehnologije i kontrole hrane, te zaštite životne sredine, što su uvijek aktuelna pitanja, ne samo kod nas nego i na globalnom nivou.