BIRAJ TIPKE

U ovkviru projekta „Biraj tipke“ u Kući znanja je održano predavanje za učenike o nasilju na internetu.

Projekat provodi udruženje „CROA“, a ima za cilj da razvije svijest kod djece i mladih o rasprostarnjenosti nasilja na internetu.

Predavač o ovoj temi je bio Vahidin Đaltur, koji je istakao da je nasilje na internetu naročito prisutno među školskom djecom i omladinom. Predavanju je prisustvovao veliki broj učenika koji su zainteresirano slušali o ovoj temi.

Potrebno je da se korisnici nauče da prije objavljivanja sadržaja na internetu dobro razmisle da li žele podijeliti tu informaciju, jer sadržaj vrlo lahko može biti zlouptrijebljen. Također, opasnosti vrebaju i na popularnim društvenim mrežama (Facebook, Instagram), gdje se dijeli veliki broj slika, koje također mogu biti predmet zloupotreba.

Ovaj projekat dio je Regionalnog programa lokalne demokratije na zapadnom Balkanu, a implementira  ga UNDP.