NAŠE NEBO IZVRSNOSTI

U organizaciji Ministarstva za odgoj i obrazovanje Kantona Sarajevo prošle sedmice je održan događaj pod nazivom „Naše nebo izvrsnosti“, na kojem su svečano uručene nagrade najboljim učenicima na međunarodnim  i domaćim takmičenjima u prošloj školskoj godini. Među ukupno 222 učenika iz osnovnih i srednjih škola Kantona Sarajevo, koji su se takmičili iz matematike, geografije, fizike, vjeronauke i STEM-a nalaze se i učenici Druge gimnazije. Naš učenik Benjamin Mujkić koji je prošle godine ostvario izvrsne rezultate na takmičenjima iz matematike i informatike obratio se prisutnim, održavši inspirativan govor o svom iskustvu i pogledima na budućnost. Bila je ovo prilika da se na jednom mjestu susretnu najbolji od najboljih i razmijene svoja iskustva ne samo o takmičenjima već i o zemljama koje su upoznali. Ovakve događaje treba podržati jer oni govore o velikom talentu koji naša omladina ima, a što je zalog ljepše i sretnije budućnosti za čitavu ddruštvenu zajednicu.