RACE FOR THE CURE

I ove godine učenici Druge gimnazije dali su svoj doprinos humanitarnoj utrci „Race for the cure“, koja se održava kao znak podrške osobama oboljelim od karcinoma dojke. Sa 135 učesnika naša ekipa je bila jedna od najbrojnijih na utrci, koja je okupila veliki broj trkača i šetača. Ovaj društveno odgovorni događaj realiziran je s ciljem da se podigne svijest o prevenciji ove opake bolesti, ali i da se ukaže na probleme sa kojima se oboljeli susreću. Aktivnost su u ime naše škole koordinirale profesorice Lejla Nikšić i Aida Sejdić-Melezović,a posebne pohvale idu učenici IV2 IB razreda Soraji Salčin, koja je  bila voditeljica tima Druge gimnazije. Ovim činom naši učenici su još jednom pokazali da imaju visoko razvijenu svijest o društvenoj odgovornostri i radu u zajednici, na čemu im najiskrenije čestitamo.