SEDMICA/NEDJELJA/TJEDAN SOLIDARNOSTI

Povodom obilježavanja Sedmice solidarnosti, učenici Druge gimnazije Sarajevo su se uključili u ovu humanitarnu akciju. Razrednici će sa svojim odjeljenjima prikupljati hranu koju će predati predstavnicima Crvenog križa, a koju će oni dalje proslijediti onima kojima je potrebna.
Prema smjernicama koje je škola dobila, napravljen je spisak namirnica koje bi trebalo donirati svako odjeljenje, a poželjno bi bilo da namirnice budu bh. proizvod. Namirnice bi trebale biti zapakovane u čiste kartonske kutije na kojima će pisati šta se u njima nalazi i koje odjeljenje je prikupilo tu pomoć.
U petak, 27.10, u 13:10 h, pakete će preuzimati volonteri, učenici I2 i I3, u prizemlju škole, a oni će ih predati predstavnicima Crvenog križa.
Nadamo se da će se učenici odazvati ovoj nadasve humanoj akciji i pokazati solidarnost prema onima kojima je pomoć potrebna.