EDUKATIVNO PREDAVANJE ZA RODITELJE

Na prvoj sjednici Vijeća roditelja u ovoj školskoj godini, roditelji su imali priliku čuti edukativno predavanje o sigurnosti na internetu.

Predavanje je održao gospodin Saša Petrović ispred Ministarstva unutrašniih poslova F BiH. Ovo predavanje je dio projekta „Biraj tipke“, koji se realizira u saradnji s Općinom Centar.

Roditeljima su predočene opasnosti zloupotrebe dječijih fotografija na internetu, zatim ličnih podataka, kao i sumnjivih lica koja mogu pokušati stupiti u kontakt s djecom u online prostoru. Nakon predavanja, roditelji su popunili evaluacijski upitnik na kojem su mogli provjeriti koliko su naučili o ovoj temi.

Zaključeno je da će se o ovoj problematici govoriti na roditeljskim sastancima, kako bi se svi roditelji upoznali s ovom važnom temom u današnjem izazovnom vremenu.