SAJAM OBRAZOVANJA U INOSTRANSTVU

U četvrtak 26. oktobra ove godine učenici završnih razreda naše škole imali su priliku da prisusutvuju Sajmu obrazovanja u inostranstvu.

Sajam je organizirala ISEM agencija, a predstavilo se preko trideset međunarodnih univerziteta i ljetnih škola stranih jezika. Događaj je namijenjen svim onima koji svoje obrazovanje žele nastaviti van granica naše zemlje. Učenici su imali mogućnost da razgovaraju sa predstavnicima prisutnih univerziteta, te tako iz prve ruke dobiju više inofrmacija o načinima  mogućnostima studiranja u inostranstvu. Predstavljeni su različiti programi koji se nude poput Work and Travel programa, te Harrison Assessment programa akademskog usmejravanja.

Učenici su bili veoma zadovoljni viđenim i doživljenim i kazali su da će detaljno proučiti ponuđene programe, kako bi donijeli adekvatnu odluku po pitanju svoje budućnosti.