SVJETSKI DAN MENTALNOG ZDRAVLJA

Učenici naše škole obilježili su i ovog oktobra Svjetski dan mentalnog zdravlja.

U holu škole organizovan je događaj pod nazivom „Tea & Talk“, gdje su svi zainteresirani imali priliku saznati nešto više o važnosti mentalnog zdravlja i značaju obilježavanja ovog dana.

Ove godine dan mentalnog zdravlja se obilježava pod motom „Mentalno zdravlje je univerzalno ljudsko pravo“.

Na mentalno zdravlje utječu mnogi faktori, posebno socijalni i okolišni. Mnogi od ovih faktora se mogu spriječiti i otkloniti pravovremenim akcijama i politikama na nivou zajednice i društva. Razgovor je jedan od najvažnijih načina za unapređenje mentalnog zdravlja.

Zbog toga su naši učenici i organizovali ovaj događaj, kako bi razgovarali sa svojim profesorima, kolegama i roditeljima i tako poslali poruku da jedni drugima možemo pomoći i na vrijeme prepoznati eventualne probleme.

Aktivnost su vodile IB pedagog-psiholog Denisa Čordalija i školski psiholog Aida Džaferović.