POSJETA UČENIKA „MARIS COLLEGEA“ IZ HAGA

Od 24. do 26. oktobra u posjeti našoj školi bili su učenici „Maris Collegea“ iz Haga. Zajedno sa svojim profesorima imali su se priliku družiti sa kolegama iz Druge gimnazije.

Učenici su obišli kulturno-historijske i prirodne ljepote Sarajeva i družili se sa svojim vršnjacima, što je bio i cilj ove posjete.

Nakon dobrodošlice, organizirane u Kući znanja, učenici su prošetali Sarajevom i posjetili Vijećnicu. Drugi dan su posjetili KSCSkenderija, gdje su gledali takmičenja na Gimnazijadi, zatim Ambasadu Holandije  u Sarajevu i Galeriju 11/07/95 i postavku posvećenu žrtvama genocida u Srebrenici. Posljednji dan posjete bio je rezervisan za izlet na Trebević i program u Muzeju optičkih iluzija.

Oduševljeni viđenim i doživljenim, gosti su se puni utisaka vratili u svoju zemlju, a domaćini su bili zadovoljni zbog još jednog uspješno realiziranog projekta, kojim su koordinirale IB pedagog- psiholog Denisa Čordalija i profesorica Lejla Čaušević.