FILM „83%“ U TAKMIČARSKOM DIJELU DUBROVNIK FILM FESTIVALA

Učenici naše škole nižu uspjehe na mnogim poljima umjetnosti pa tako i na filmu.

U periodu od 19. do 22. oktobra učenici Aiša Huremović, Lana Stanić i Deni Bezdrob bili su na Dubrovnik film festivalu na kojem su predstavili svoj dokumentarni film „83%“, koj govori o  mentalnom zdravlju i poremećajima ishrane. Film je nastao kao rezultat Service As Action programa, kao obaveznog dijela nastave u MYP-ju. Pored predstavljanja vlastitog filma, učenici su imali priliku pogledati i ostale filmove na ovom festivalu, ali i razgovarati s publikom o važnoj temi očuvanja mentalnog zdravlja. Upoznali su se sa ostalim učesnicima festivala, te s njima razmijenili iskustva i ideje, a prisustvovali su i mnogim radionicama o filmu.

Inače, Dubrovnik film festival je međunarodni festival amaterskog filmskog stvaralaštva mladih.

U pratnji učenikka bila je IB pedagodg-psiholog Denisa Čordalija.

Čestitamo našim učenicima na ovom velikom uspjehu.