FILMSKO TAKMIČENJE „DREAM TEAM“ U FRANCUSKOJ

Nakon izuzetno uspješnog učešća u projektu „Drema team“, koje je rezultiralo snimanjem kratkog igranog filma, učenici naše škole Nadja Šahović i Samer Čeljo svoj film su predstavili na prvom evropskom filmskom takmičenju koje se održalo u Nantu.

Bila je to prilika za drženje sa učesnicima takmičenja koji su došli iz šest različitih evropskih zemalja, kao i učenje od filmskih profesionalaca, francuskih režisera Stephana Bookasa, Stephana Cazesa i Gabrielle Azouz. Tom prilikom su snimljena tri kratka filma, koja su prikazana u gradskom kinu u Clissonu. Inače, projekat „Dream team“ je podržalo Ministarstvo kulture Francuske i relaizuje se pod okriljem Cultural Olympic Gamesa 2024.

Ovo je samo početak rada naših učenika na ovom projektu, jer u decembru slijedi snimanje novih filmova.

Voditelj ove aktivnosti je bila profesorica Aida Sejdić Melezović.