„POKAŽI RISPEKT - REAGUJ NA HEJT“

"Pokaži rispekt  -  reaguj na hejt“ naziv je edukacije i reklamne kampanje koju je pokrenuo brend Clipsy.

Tema edukacije je nasilje na internetu i opasnosti koje ono donosi. Prva u seriji edukacija u sarajevskim školama na ovu temu održana je u Drugoj gimnaziji.

Projekat se provodi u partnerstvu sa udruženjem Propolution, ministarstvom prometa i komunikacija Bosne i hercegovine i Plavim telefonom BiH.

Tokom edukacije prisutni su imali priliku da saznaju koji su to najčešći oblici nasilja na internetu koje negativne posljedice to može izazvati, ako i o tome kome se obratiti koliko dođe do takve situacije.

Posebna pažnja posvećena je koracima u prevenciji internet nasilja, kao fenomena koji je sve više zastupljen u našem društvu.

Edukaciji je prisustvovao veliki broj učenika i profesora.