SARAJEVO UNLIMITED

U srijedu 8. novembra učenici naše škole u pratnji profesora Adnana Šalake imali su priliku prisustvovati osmom po redu forumu inovacija tehnologija i poduzetništva „Sarajevo Unlimited“.

Na konferenciji je govoreno o aktuelnim temama kao što su upotreba aditivne proizvodnje, startupi, digitalizacija turizma, o kojima su govorili eminentni stručnjaci.

Naši učenici imali su priliku iz prve ruke saznati o najaktuelnijim trendovima u ovim oblastima, te njihovim primjenama u svakodnevnom životu.

Cilj ovogodišnje konferencije bio je i da se na jednom mjestu predstave svi najaktuelniji evropski i svjetski trendovi u navedenim oblastima, ali i da se ukaže na potencijale i mogućnosti koje naša zemlja ima u primjeni navedenih inovacija u različitim oblastima života.