STEM TAKMIČENJE

Prošli četvrtak i petak održano je školsko STEM takmičenje za učenike prvih, drugih i trećih razreda.

Obuhvatalo je zadatke iz oblasti prirodnih nauka, matematike, te inžinjerstva i informacionih tehnologija.

Takmičenju je pristupio veliki broj učenika, što pokazuje veliki interes za izučavanje ovih disciplina.

Na osnovu rezultata postignutih na školskom takmičenju, formirani su timovi koji će našu školu predstavljati na kantonalnom STEM takmičenju.

Tim prvih razreda čine učenici Tarik Dacić, Nejra Drinjaković, Alen Avdibegović, Ema Deljo, Hana Ahmetspahić i Zana Sarić.

Tim drugih razreda čine učenici Merjema Ljubović, Ajša Omerović, Ali Klepić, Harun Mešić, Lamija Hadžić, Zara Bajrović.

U kategoriji trećih razreda najbolji su bili Ilma Dević, Matea Šarenac, Nejra Šito,  Haris Torlak, Abaz Babić, Faruk Pojskić. Kantonalno STEM takmičenje bit će održano 15. decembra.

Najbolje rezultate iz matematike, inžinjerstva i kodiranja ostvarili su Benjamin Mujkić, Hana Kozica, Amar Bukva, Tarik Dacić, Alen Avdibegović, Adna Šivšić, Lejla Umihana Mićijević, Hana Bešlija i Armin Bojanić.

Oni su se plasirali na Međunarodnu STEM olimpijadu. Svim učenicima,  kao i njihovim profesorima-mentorima čestitamo na ovim sjajnim rezultatima.