ŠKOLA RODITELJSTVA

Poznato je da roditelji imaju važnu ulogu u određivanju emocionalne klime u porodici i snažan utjecja na ukupni razvoj djeteta.

Imajući ovo na umu, Pedagoško-psihološka služba naše škole realizuje „Školu roditeljstva“, koja ima za cilj razvijanje i unapređenje psihološko-pedagoških kompetencija roditelja. Kroz pet interaktivnih radionica roditeljima su ponuđena konkretna rješenja u prevazilaženju odgojnih problema, značaj kvalitetne komunikacije u porodici i ostale vještine koje će im pomoći u savladavanju svakodnevnih izazova. Na ovaj način polaznici škole su imali priliku razmijeniti iskustva i nadograditi znanja o roditeljskim kompetencijama. „Škola roditeljstva“ svečano je završena prošloga petka dodjelom diploma i certifikata polaznicima, čime je krunisan njihov predan rad na radionicama.

Zahvaljujemo roditeljima na učešću i konstruktivnim zapažanjima, koja će svima nama pomoći da postižemo što bolje rezultate u odgojno-obrazovnom radu s našom djecom.