MUZIKA JE LIJEK ZA DUŠU

Service As Action je dio IB Middle Years programa koji učenicima pruža priliku da budu korisni široj društvenoj zajednici.

Upravo takav jedan društveno korisni projekat priprema učenica I-2 IB razreda Ajša Sefić, koja u srijedu 6. marta u Domu armije priređuje klavirski koncert pod nazivom „Muzika je lijek za dušu“. Na koncertu će, pored Ajše, učestvovati i talentovani pijanista Anur Hrnjić, kao i učenici Osnovne muzičke škole „Mladen Pozajić“ iz Sarajeva.

Sav prihod od koncerta ide u humanitarne svrhe za udruženje „Colibri“, koje pomaže djeci s poteškoćama u razvoju.

Da je ovaj projekat pobudio interes društvene zajednice, svejdoči i jučerašnje gostovanje na Televiziji Sarajevo profesorice Elvire Kukuljac,  koordinatorice MYP programa, koja je govorila upravo o ovom projektu.

Pozivamo sve učenike i profesore da dođu na ovaj koncert i tako podrže ovu humanitarnu akciju.

Snimak jučerašnjeg gostovanja na TVSA možete pogledati na linku.