Druženje sa književnikom Almirom Alićem

U okviru novog projekta, “Mladi kritičari”, koji se realizira u našoj školi, 14. marta ćemo ugostiti nagrađivanog bosanskohercegovačkog književnika Almira Alića. Članovi Book Cluba Druge gimnazije Sarajevo će sa Almirom voditi razgovor u Kući znanja od 13h o njegovoj posljednjoj zbirci priča “Sjaj i bijeda tranzicije” (Fabrika knjiga, Beograd, 2023.) ali i o drugim njegovim djelima.

Svi ste pozvani!

“Mladi kritičari” je autorski projekat naše profesorice Dženete Ajanić, a realizira se uz podršku Alumni asocijacije DGS i Instituta za razvoj mladih KULT. Ideja projekta je promocija čitanja među mladima, sa naglaskom na savremene domaće i regionalne autore. Osim naše škole, u projektu još učestvuju UWC Mostar i Srednja škola Vitez. Radujemo se što ćemo do kraja polugodišta imati priliku ugostiti i autorice, Magdalenu Blažević, te Draganu Mladenović. Djela sve troje autora, zahvaljujući projektu, sada možete naći u školskoj biblioteci, a naši Mladi kritičari će nas na kraju počastiti sa književnim osvrtima na ove tri knjige.
Zahvaljujemo se profesoricama Nermani Imamović i Merisi Drakovac koje vode Book Club DGS.