RADIONICA ZA UČENIKE OSNOVNE ŠKOLE „MUSA ĆAZIM ĆATIĆ“

U srijedu 27. marta učenici  IV razreda naše škole Ema Brekalović, Kemal Bećarević, Hana Helać, Lejla Omerović i Alisa Mujičić u sklopu projekta na časovima DSD-a posjetili su Osnovnu školu „Musa Ćazim Ćatić“ i održali radionicu za učenike nižih razreda.

Različitim igrama i aktivnostima, pomogli su svojim slušaocima da nauče osnove njemačkog jezika. Bilo je dosta zanimljivih zadataka, koji su uključivali mnoge vještine: crtanje, govor, pisanje i slikanje. U poticajnoj i zabavnoj atmosferi potakli su dječake i djevojčice da upoznaju novi jezik i zainteresuju se za njega.

Ovaj događaj, koji je realiziran pod mentorstvom profesorice Kenite Šete, predstalja primjera sradnje između različitih nivoa obrazovanja i naglašava važnost podrške i razmjene među školama.