STAZOM SJEĆANJA

Učenici naše škole zajedno s profesorima učestvovali su u memorijalnoj šetrnji „Stazom sjećanja“, koja se održala 5. aprila od Trga djece Sarajeva do Baščaršije.

Na ovaj način je obilježena 32. godišnjica od početka agresije na grad Sarajevo i Bosnu i Hercegovinu. Odata je  počast svim sugrađanima stradalim u ratu. Ovakvi događaji su dokaz da je kultura sjećanja važna za društvo i zajednicu u cjelini, a naši učenici su imali priliku čuti nešto više o ratnim godinama u Sarajevu i naučiti o važnosti obilježavanja značajnih historijskih datuma.

U pratnji učenika bili su profesori Kenan Saračević, Ivan Grabovac, Samin Omanović, Belma Topalović, Elma Begović, Jasmina Čorbo, Aida Fočo i Dženana Parnica.