SVJETSKI DAN DIJABETESA

U protekloj sedmici učenici prvih i drugih razreda IBMYP programa su na svojim odjeljenskim zajednicama obilježili 14. novembar – Svjetski dan dijabetesa. Stopa porasta ove bolesti je zabrinjavajuća, te organiziranjem radionice, namijenjenoj podizanju svijesti kod srednjoškolaca na ovu temu, željeli smo ukazati na važnost zdrave ishrane i fizičke aktivnosti. Nakon prikazanog videa i infografika o dijabetesu, učenici su izradili svoj krug zdravlja koji će stajati u njihovim učionicima kao svakodnevni podsjetnik na zdraviji životni stil s akcentom na zdravu ishranu i važnost fizičke aktivnosti.
Ovakve aktivnosti su organizirane s ciljem razvijanja empatije kod učenika, a u sklopu niza vještina koje kao IB učenici trebaju razvijati. Radionice su organizirane od strane pedagog-psihologa Denise Kovačević i prof. Senade Bajrović (ATL voditelj).