MUZIČKA RADIONICA

U srijedu, 15. novembra 2017. godine, održana je, prva u nizu, muzička radionica za učenike Druge gimnazije Sarajevo. U organizaciji profesorice Aide Sejdić-Melezović i profesora Feđe Šolake, učenici su imali priliku sarađivati s Nenadom Kovačevićem, poznatim muzičkim producentom. Inače, muzika za film "Scream for me Sarajevo", koji govori o ratnom nastupu koji je u Sarajevu 1994. godine održao Bruce Dickinson, samo je jedan od izuzetno uspješnih muzičkih projekata Nenada Kovačevića. Nenad je svoje izuzetno iskustvo i znanje podijelio s učenicima kroz razgovore o osnovama muzičke produkcije, te su razgovarali o mogućnostima rada i uspjeha u muzici u BiH. Učenicima je predstavio svoj umjetnički i profesionalni rad i rezultate, te dogovorio snimanje audiomaterijala koje će muzičari Druge pripremiti za narednu radionicu.