UPIS U PRVI RAZRED DO 27.JUNA DO 24.JULA!

Prema Odluci ministra za obrazovanje, nauku i mlade Kantona Sarajevo prof. dr. Elvira Kazazovića, prvi konkursni rok za upis u srednje škole u Kantonu Sarajevo bit će realiziran od 27. juna do 4. jula 2017. godine, dok će rezultati konkursa biti objavljeni 5. i 6. jula. Ministarstvo će detaljnije informacije o upisnim kvotama, načinu prijave učenika, neophodnoj dokumentaciji i kriterijima upisa objaviti naknadno, a iste će po njihovoj objavi biti dostupne i na web stranici Druge gimnazije Sarajevo.

Informacije o programima koje učenici mogu upisati prilikom upisa u prvi razred možete dobiti putem letka i brošure u prilogu ispod.

Zainteresirani učenici i roditelji se za dodatne informacije mogu obratiti:

• za nacionalni program: pomoćniku direktora Selmi Babović na broj telefona +387 33 586 362 i pedagogu za nacionalni program Elidi Čaušević na broj telefona +387 33 586 367,
  • za IB Middle Years Program: koordinatoru IB Middle Years Programa Tariku Hadžiahmetoviću na broj telefona +387 33 586 369.