ODBOJKAŠICE I ODBOJKAŠI TREĆI NA MEMORIJALNOM TURNIRU „NIKŠA“

U četvrtak 30. marta 2017. godine održan je Memorijalni turnir "Nikša" u organizaciji Prve bošnjačke gimnazije. Na turniru su se takmičile odbojkaške ekipe Prva gimnazije, Katoličkog školskog centra, Treće gimnazije, Gazi Husrev begove medrese, domaćina Prve bosnjačke gimnazije i naše škole. Predstavnici Druge gimnazije su se i na ovom turniru prikazali u dobrom svjetlu i osvojili treće mjesto i u ženskoj i u muškoj konkurenciji.
Žensku ekipu su činile: Zenska ekipa: Mičijević Amina (I1), Dervišagić Lajla (I3), Đedović Lamija (I3), Šošić Hana (I3), Pita Naida (I4), Trnčić Anđela (II1), Brgulja Adna (III2), Deljanin Hana (III2), Bogilović Nadža (III4), Kahrovič Mediha (III5), Isanović Amila (III7) i Božur Matea (IV4).

Članovi muške ekipe su bili: Šišić Tarik (I1), Adžović Vedad (II3), Pećanac Ognjen (III3IB), Hrnjičić Muhamed (III1), Demir Faris (III2), Čobić Mersudin (III7), Hodžić Senid (IV1), Kurtovic Emsel (IV1), Šišić Faris (IV2), Kapo Amar (IV5), Kokorović Faris (IV6) i Numić Mak (IV8).
Voditeljica obje ekipe naše škole bila je profesorica Sporta Džanina Nukić.