PROLJETNA UNIVERZITETSKA KARAVANA PROŠLA KROZ DRUGU GIMNAZIJU

U petak, 10. marta, u našoj školi se održao sajam univerziteta pod nazivom "Proljetna univerzitetska karavana". U sklopu sajma univerziteta se također održao i humanitarni bazar kojeg su organizovali učenici trećih razreda kako bi se skupila novčana sredstva za učenike koji su u slabijoj materijalnoj situaciji. Učenici svih srednjih škola u Sarajevu su bili u mogućnosti upoznati se s programima i ponudama mnogih univerziteta iz naše države te se tako eventualno primaći odluci o svom nastavku školovanja. Neki od univerziteta koji su se predstavili bili su Burch University, IT Academy, International University of Sarajevo, Apeiron-Panevropski Univerzitet –Banja Luka, Univerzitet Bijeljina, ali i mnogi drugi.