LITERARNI NATJEČAJ ZA UČENIKE DRUGE GIMNAZIJE NA TEMU O VRIJEDNOSTIMA SMISLU I BEZVREMENOSTI PRIJATELJSTVA

Povodom obilježavanja pete godišnjice smrti bivšeg učenika Druge gimnazije Adnana Tire, njegovi prijatelji - mnogi također bivši učenici Druge gimnazije - u saradnji sa Drugom gimnazijom organiziraju literarni natječaj na temu o vrijednostima, smislu i bezvremenosti istinskog prijateljstva. Pravo učešća na natječaju imaju učenici Druge gimnazije u Sarajevu. Tri najbolja literarna rada će biti nagrađena.

Uslovi natječaja:

Literarni radovi mogu biti napisani na bosanskom, hrvatskom ili srpskom jeziku. Dužina literarnog rada treba iznositi između 3 i 6 kartica - jedna kartica iznosi 1800 znakova uključujući praznine. Literarni radovi trebaju biti pisani fontom Times New Roman, veličine fonta 12 i razmaka 1,5.

Literarni radovi trebaju imati naslovnicu sa sljedećim naznakama: naslov rada, ime autora, razred i e-mail adresa. Krajnji rok za dostavu literarnih radova je 3. april 2017. godine do 17.00 sati.

Radove je potrebno poslati putem e-maila Ova adresa el. pošte je zaštićena od spambotova. Omogućite JavaScript da biste je vidjeli. sa naznakom: Za literarni natječaj: ”O prijateljstvu – Adnan Tiro“. Nakon što Komisija, koja će biti sastavljena od prijatelja Adnan Tire i profesora Druge gimnazije, izvrši odabir tri najbolja literarna rada, rezultati natječaja će biti objavljeni 5. aprila 2017. godine na internet stranici Druge gimnazije, a o čemu će pobjednici natječaja biti blagovremeno i posebno obaviješteni.

Visina nagrada iznosi:
•    Prva nagrada:     300,00 KM
•    Druga nagrada:   200,00 KM
•    Treća nagrada:   100,00 KM
Nagrade i priznanja će biti uručeni na svečanosti koju će organizirati Druga gimnazija povodom obilježavanja 6. aprila - Dana škole. Nagrađeni radovi će biti predstavljeni Šestoaprilskoj svečanosti i objavljeni na internet stranici Druge gimnazije.