ponedjeljak, 26 Mart 2018 07:08

FAIK TAHIROVIĆ I ADNAN ŠABANOVIĆ POBJEDNICI FEDERALNOG TAKMIČENJA IZ MATEMATIKE

U subotu 24. marta ove godine na Prirodno-matematičkom fakultetu u Sarajevu održano je Federalno takmičenje iz matematike za učenike srednjih škola. Učenici Druge gimnazije su, nakon kantonalnog, apsolutni pobjednici federalnog takmičenja, jer su od ukupno 12 medalja, osvojili pet, i to dvije zlatne, jednu srebrenu i dvije bronzane.Zlatne medalje su osvojili Faik Tahirović, učenik II-1 razreda, te Adnan Šabanović, učenik IV-1 razreda. Učenik III-1 razreda, Benjamin Ramhorst je osvojio srebrenu medalju, dok su se bronzanim odličjem okitili Sandro Paradžik iz I-1, te Muamer Parić, učenik IV-1 razreda. Učenici su na takmičenje išli u pratnji profesora Amara Bašića i Emira Kalajdžije. Osvajači medalja plasirali su se na Matematičku olimpijadu BiH. Plasman na državnu olimpijadu osigurala je i Nejla Subašić, učenica III-1 razreda, koja je osvojila 6. mjesto, ali je imala dovoljan broj bodova za plasman na državno takmičenje. Profesori Bašić i Kalajdžija nisu krili oduševljenje uspjehom koji su postigli učenici, a istakli su i zadovoljstvo obavljenim pripremama pred samo takmičenje. Čestitamo našim učenicima i profesorima, nastavljačima tradicije vrsnih matematičara Druge gimnazije, i želimo im uspjeh na narednom takmičenju.

Zadnji put promjenjen srijeda, 13 Juni 2018 07:03