utorak, 27 Mart 2018 08:04

TIM DRUGE GIMNAZIJE SARAJEVO NAJBOLJI U FBIH NA KVALIFIKACIJAMA ZA IT CHALLENGE 5 TAKMIČENJE

U subotu 24. marta 2018. godine na Univerzitetu „Vitez“ u Travniku održane su kvalifikacije za IT Challenge 5 takmičenje za srednoškolce sa područja Federacije Bosne i Hercegovine. Našu školu je predstavljao tim „Supernova“ u sastavu u Emir Ganović, Allen Kovačević i Nedima Kujraković zajedno sa mentorom, prof. Adnanom Šalakom.
Od 77 timova koliko je učestvovalo na kvalifikacijama za FBiH, tim naše škole zauzeo je prvo mjesto i time osigurao prolaz u sljedeći krug takmičenja, odnosno finalni IT Camp u Maglaju, koji će se se održati od 13. do 15. aprila 2018. godine.
Čestitamo našim učenicima i profesoru i želimo im mnogo uspjeha na daljim takmičenjima.

Zadnji put promjenjen srijeda, 13 Juni 2018 07:05