ponedjeljak, 23 April 2018 06:32

MUAMER PARIĆ POBJEDNIK KANTONALNOG TAKMIČENJA IZ INFORMATIKE

U prostorijama Srednje elektrotehničke škole, u četvrtak 19. aprila ove godine održano je Kantonalno takmičenje iz informatike za učenike srednjih škola. Učenik Druge gimnazije Muamer Parić osvojio je prvo mjesto, a treći je bio Adnan Šabanović. Među prvih deset takmičara bila su još tri učenika naše škole: Adis Harba, Admir Ahmespahić i Tibor Drašković. U ekipnoj konkurenciji, Druga gimnazija je osvojila prvo mjesto, sa ukupno osvojenih 510 bodova, ostavivši iza sebe Međunarodnu srednju školu i Prvu bošnjačku gimnaziju. Na ovaj način, učenici naše škole su se plasirali na državno takmičenje. Za takmičenje su ih pripremali profesori informatike: Aida Arnautović, Tina Alibašić i Adnan Šalaka. Našim učenicima i profesorima čestitamo i želimo im uspjeh i na Državnom takmičenju.

Zadnji put promjenjen srijeda, 13 Juni 2018 07:09