utorak, 24 April 2018 07:08

ADNAN ŠABANOVIĆ SREBRENI NA MATEMATIČKOJ OLIMPIJADI BIH

Dana 21. i 22. aprila ove godine, na Prirodno – matematičkom fakultetu u Sarajevu održana je 23. Matematička olimpijada Bosne i Hercegovine.
Učenik četvrtog razreda naše škole Adnan Šabanović osvojio je srebrenu medalju, i time osigurao direktan plasman na Međunarodnu matematičku olimpijadu, koja će se sredinom mjeseca jula ove godine održati u Rumuniji.
Pored Adnana, još dvoje naših učenika izborilo je učešće na međunarodnim takmičenjima. Naime, riječ je o Mediteranskoj matematičkoj olimpijadi, koja će biti održana krajem jula ove godine u Italiji. To su učenik drugog razreda Faik Tahirović i učenica trećeg razreda Nejla Subašić.
Profesori Amar Bašić i Emir Kalajdžija nisu krili oduševljenje postignutim rezultatima. Rekli su da je ovaj uspjeh nadmašio njihova očekivanja, te da će u narednim godinama planiranim kontinuiranim radom s takmičarima, ovakvi rezultati ponovo preći u naviku.
Čestitamo svim našim učenicima, kao i njihovim profesorima. Želimo im puno sreće na predstojećim međunarodnim takmičenjima i nadamo se da će u najboljem svjetlu predstaviti našu Bosnu i Hercegovinu.

Zadnji put promjenjen srijeda, 13 Juni 2018 07:10