četvrtak, 03 Maj 2018 08:01

AMER TURKOVIĆ OSVOJIO DRUGO MJESTO NA KONKURSU FONDA MEMORIJALA

U petak 27. aprila ove godine objavljeni su rezultati konkursa za najbolji literarni rad na temu „Heroji oslobodilačkog rata“, koji je raspisao Fond memorijala Kantona Sarajevo, institucija koja se bavi očuvanjem tekovina odbrambeno-oslobodilačkog rata (1992-1995). Učenik II-1 MYP razreda Amer Turković osvojio je drugo mjesto u kategoriji srednjih škola, u konkurenciji od stotinu poslanih radova iz svih dijelova BiH. Prvo mjesto osvojila je Ehlimana Alihodžić iz Zavidovića, a treće Kanita Čakalović iz Visokog. Ameru je nagrada uručena na svečanosti obilježavanja 21. godišnjice Fonda memorijala, gdje su pročitani najbolji radovi osnovaca i srednjoškolaca. Nagrada je uručena i profesoru-mentoru Vedadu Mulavdiću, a zahvalnicu na učešću u projektu dobila je Druga gimnazija. Također, svim školama iz kojih dolaze nagrađeni poklonjene su knjige za školsku biblioteku. Događaj je bio veoma posjećen i medijski ispraćen. Čestitamo našem učeniku na zasluženoj nagradi.

Zadnji put promjenjen srijeda, 13 Juni 2018 07:11