srijeda, 20 Februar 2019 10:43

EVROPSKA MATEMATIČKA OLIMPIJADA ZA DJEVOJKE

U nedjelju 17.02.2019. godine na Prirodno-matematičkom fakultetu Univerziteta u Sarajevu održano je Državno izborno takmičenje za Evropsku matematičku olimpijadu za djevojke. Državni tim Bosne i Hercegovine predstavljaju četiri najbolje plasirane djevojke sa ovog takmičenja.

Naše učenice Esma Mašić i Naida Purišević (I1) su u konkurenciji najboljih srednjoškolki (učenice od prvog do četvrtog razreda) dijelile treće mjesto s jednakim brojem bodova i tako ostvarile plasman na olimpijadu. O velikom uspjehu Naide i Esme govori činjenica da, prvi put iz BiH,  na ovo takmičenje idu učenice prvog razreda.

Olimpijada će se održati od 07.04.2019. do 13.04.2019. godine u Ukrajini.

Čestitamo našim sjajnim učenicama! Želimo im puno sreće i uspjeha na takmičenju s nadom da će se vratiti s medaljama.