četvrtak, 21 Mart 2019 06:58

ŠKOLSKO TAKMIČENJE IZ MATERNJEG JEZIKA

U srijedu 20. marta ove godine u Multimedijalnoj sali naše škole održano je prvo školsko takmičenje iz Bosanskog jezika i književnosti, Hrvatskog jezika i književnosti, Srpskog jezika i književnosti. Na takmičenju su učestvovala 22 učenika II i III razreda nacionalnog i MYP smjera, a organizovali su ga profesori Elma Bećirević, Hasna Hasečić, Vedad Mulavdić i Amela Vranac. Učenici su se takmičili iz oblasti gramatike, te teorije i historije književnosti. Ovo takmičenje ujedno je bilo i priprema za predstojeće Kantonalno takmičenje, koje će se održati početkom aprila. Takmičari su pokazali izuzetno znanje,a bodovna razlika je bila vrlo mala. U kategoriji II razreda, najbolje su bile Iman Dedajić i Nejla Buljina, dok je u kategoriji III razreda prvo mjesto osvojila Amina Ćurovac, a druga je bila Farah Karaman. Čestitamo svim današnjim učesnicima, a posebno pobjednicama i želimo im puno sreće na predstojećem Kantonalnom takmičenju.