ponedjeljak, 25 Mart 2019 14:25

KANTONALNO TAKMIČENJE IZ INFORMATIKE

19. marta 2019. u organizaciji Aktiva profesora informatike Kantona Sarajevo u  Srednjoj elektrotehničkoj školi održano je Kantonalno takmičenje iz Informatike. Na takmičenju je učestvovalo preko 100 učenika, od kojih se samo prva tri učenika kvalifikuju na državno takmičenje koje će se održati prema dogovorenom terminu organizatora. Nakon finalnog dijela takmičenja učenici naše škole, u pratnji profesorice Tine Alibašić, pokazali su zavidne rezultate. Najveći broj bodova u rješavanju zadataka osvojili su naši učenici i to:

1.  mjesto – Imamović Haris I1
  2.  mjesto – Ahmespahić Admir II2

Važno je napomenuti da su naši učenici pored pojedinačnog i ekipno zauzeli prvo mjesto u Kantonu Sarajevo, kao i da su se svi učenici takmičili u istoj kategoriji, što je veliki uspjeh za oba ova učenika.

Želimo im puno sreće na predstojećim takmičenjima.