srijeda, 03 April 2019 07:16

LIGA SREDNJIH ŠKOLA KANTONA SARAJEVO U FUDBALU 2019.

U periodu februar – mart održana je Liga u fudbalu za srednjoškolce u maloj dvorani Skenderija. Naša škola je učestvovala i ove godine, i to u muškoj i ženskoj kategoriji. Liga za srednjoškolce se igra po principu grupne faze i najbolja dva iz grupe prolaze u dalji tok takmičenja.

U konkurenciji djevojaka naše fudbalerke su ostvarile zapažene rezultate. U grupnoj fazi su doživjele jedan poraz od Srednje škole za tekstil i dizajn, a ostvarile dvije pobjede protiv Građevinsko-geodetske škole i Srednjoškolskog centra Vogošća te jedan neriješen rezultat protiv Ugostiteljsko-turističke škole. Nažalost, to nije bilo dovoljno za plasman u polufinale, ali je svakako zapažen rezultat za naše djevojke.

Za ekipu djevojka igrale su:

Belma Šabanović, Lamija Djedović, Tadea Selimić, Azra Pašalić, Ilhana Prljača, Nisrin Kapetanović, Alma Hido, Hana Bitevija, Amna Hadžihalilović, Hena Kaljanac, Ena Isen, Amina Hodžić, Nea Uma Zaimović i Lejla Hasanbegović.

U konkurenciji momaka naši fudbaleri su prvi put zauzeli PRVO MJESTO i osvojili pehar namijenjen pobjedniku Lige srednjih škola Kantona Sarajevo. Okončali su sve utakmice bez poraza i na najbolji mogući način predstavili školu. U grupnoj fazi su ostvarili dva neriješena rezultata protiv Željezničkog školskog centra i Prve gimnazije, a pobijedili Bosansko-perzijski koledž i Srednjoškolski centar Vogošća. U četvrtfinalu pobjeda protiv Treće gimnazije, a zatim slijede pobjede u polufinalu protiv Srednje škole za saobraćaj i komunkacije te u finalu pobjeda protiv Prve gimnazije nakon izvođenja penala.

Za ekipu momaka igrali su:

Anes Mirvić, Amar Šapčanin, Faris Švrakić, Edin Džakmić, Adi Halilović, Abdulah Alihodžić, Adi Helać, Ali Granov, Alem Borčak, Mirza Nikolić, Arif Hodžić, Muhamed Lekić i Kenan Ćatić.

Ekipe je vodio profesor Sporta Ivan Grabovac.