srijeda, 03 April 2019 12:41

STANKOVIĆ, PARADŽIK I TAHIROVIĆ POBJEDNICI NA FEDERALNOM TAKMIČENJU IZ MATEMATIKE

U subotu 30. marta ove godine na Prirodno-matematičkom fakultetu u Sarajevu održano je Federalno takmičenje iz Matematike za učenike srednjih škola. Učenici Druge gimnazije su, nakon Kantonalnog, apsolutni pobjednici i Federalnog takmičenja jer su od ukupno 12 medalja osvojili šest i to: tri zlatnejednu srebrenu i dvije bronzane. Zaista, sve čestitke našim sjajnim učenicima kao i profesorima koji su pripremali učenike za ovo takmičenje.

Pojedinačno, naši učenici su ostvarili sljedeće rezultate:

I razred:

1.   Boris Stanković

2.   Haris Imamović

3.   Esma Mašić

3.   Naida Purišević

4.   Adi Hujić

II razred:

1.   Sandro Paradžik

3.   Benjamin Kadić

III razred:

1.   Faik Tahirović

3.   Hana Ćatić

4.   Lav Balašev-Samarski

4.   Hamza Fišek

IV razred:

5.   Nejla Subašić

Učenici su na ovo takmičenje išli u pratnji profesorice Emire Omeragić, profesora Amara Bašića i Emira Kalajdžije. Osvajači medalja plasirali su se na Matematičku olimpijadu BiH. Profesori naše škole nisu krili oduševljenje uspjehom koji su postigli učenici, a istakli su i zadovoljstvo obavljenim pripremama pred samo takmičenje. Dodatni broj učenika koji su ostvarili pravo učešća na Matematičkoj olimpijadi BiH bit će naknadno objavljen. Našim učenicima želimo puno sreće na predstojećim međunarodnim matematičkim olimpijadama.