srijeda, 03 April 2019 12:44

BORIS STANKOVIĆ SE PLASIRAO NA BALKANSKU MATEMATIČKU OLIMPIJADU

Boris Stanković, učenik prvog razreda  Druge gimnazije Sarajevo, nakon pobjede na Kantonalnom i Federalnom takmičenju iz matematike za učenike prvih razreda srednjih škola, ostvario je plasman na izborno Državno takmičenje za Balkansku matematičku olimpijadu (BMO). U konkurenciji dvadesetak najboljih srednjoškolaca Bosne i Hercegovine (učenici od prvog do četvrtog razreda) osvojio je izvanredno drugo mjesto i tako se plasirao na BMO. Boris se na taj način upisao u historiju Druge gimnazije Sarajevo kao jedini učenik koji se na ovo prestižno takmičenje plasirao u prvom razredu. Borisovi profesori matematike Amar Bašić i Emir Kalajdžija su iskazali ogromno zadovoljstvo ostvarenim rezultatom i poželjeli našem Borisu mnogo sreće i uspjeha uz nadu da će našoj državi donijeti medalju s ovog takmičenja.

Zadnji put promjenjen srijeda, 03 April 2019 12:47