četvrtak, 09 Maj 2019 08:08

BORIS STANKOVIĆ SREBRENI NA BALKANSKOJ MATEMATIČKOJ OLIMPIJADI

Na 36. Balkanskoj matematičkoj olimpijadi (BMO) za učenike srednjih škola (učenici prvog do četvrtog razreda)  održanoj u Moldaviji Boris Stanković učenik prvog razreda Druge gimnazije Sarajevo ostvario je senzacionalan rezultat i osvojio srebrenu medalju. U zvaničnoj konkurenciji je učestvovalo 11 zemalja (svaka država po 6 predstavnika) i još 7 u nezvaničnom dijelu. Medalje Bosni i Hercegovini  su osim Borisa donijeli još Marko Jojić (bronza), Dejan Stanković (bronza) i Damjan Stanković (bronza). Pohvale su dobili Boris Velašević i Tarik Džaka. Boris Stanković je najmlađi član našeg tima i jedan od najmlađih na ovogodišnjoj BMO što dodatno potvrđuje kako veliki rezultat je napravio. Također, ovo je prvi put u historiji Bosne i Hercegovine da učenik prvog razreda u ovakvoj konkurenciji donese srebrenu medalju svojoj državi.