četvrtak, 16 Maj 2019 08:32

BORIS STANKOVIĆ SE PLASIRAO NA INTERNACIONALNU MATEMATIČKU OLIMPIJADU

Na Državnom takmičenju iz matematike održanom u Visokom 11. i 12. maja ekipa Druge gimnazije Sarajevo bila je najbrojnija, sa čak devet predstavnika. Od svih učenika najbolji rezultat ostvarili su Faik Tahirović, koji je osvojio bronzanu medalju i Boris Stanković, koji je osvojio srebrenu medalju. Boris se na taj način, nakon izvrsnog rezultata na Balkanskoj matematičkoj olimpijadi, plasirao i na IMO. Prvi je učenik iz Druge gimnazije koji se na ovu najveću matematičku smotru na svijetu plasirao u prvom razredu i jedan od rijetkih koji su to uspjeli napraviti. Učenici su na takmičenje išli u pratnji svojih profesora Emire Omeragić, Amara Bašića i Emira Kalajdžije.

IMO će ove godine bit održana u Londonu u periodu 10. do 22. jula. Našem Borisu želimo mnogo sreće i uspjeha na predstojećem takmičenju s nadom da će biti prvi predstavnik naše države koji će u prvom razredu donijeti medalju.