ponedjeljak, 17 Februar 2020 07:50

IZVJEŠTAJ O ODRŽANOM DRŽAVNOM IZBORNOM TAKMIČENJU ZA EUROPSKU MATEMATIČKU OLIMPIJADU ZA DJEVOJKE

U subotu 15. februara ove godine na Prirodno – matematičkom fakultetu u Sarajevu održano je Državno izborno takmičenje za Europsku matematičku olimpijadu za djevojke, koja će se ove godine održati u Holandiji u periodu od 15. do 21. aprila 2020.

Učenice Druge gimnazije Sarajevo su učestvovale na ovom izbornom takmičenju, te i ove godine ostvarile izuzetno zapažene rezultate, a prvi put u historiji ovog takmičenja sve učenice koje predstavljaju državni tim Bosne i Hercegovine dolaze iz iste škole.

Na ovaj način Druga gimnazija Sarajevo je još jednom dokazala kako izuzetne učenike ima i nastavila sa fenomenalnim rezultatima na takmičenjima iz matematike posljednjih godina.

Profesori Amar Bašić i Emir Kalajdžija nisu krili oduševljenje uspjehom koji su postigle naše učenice,  i istakli su veliko zadovoljstvo, kao i posebnu zahvalu studentu Adnanu Šabanoviću, te našim sadašnjim učenicima – takmičarima olimpijcima Borisu Stankoviću i Faiku Tahiroviću, koji su od ove godine i predavači u Klubu matematike za nadarene učenike osnovnoškolskog i srednjoškolskog uzrasta.

Ostvaren je sljedeći uspjeh: Esma Mašić – prvo mjesto, Imana Alibašić – drugo mjesto, Naida Purišević – treće mjesto i Hana Ćatić – treće mjesto.

Našim učenicama čestitamo na fenomenalnom rezultatu, i želimo im puno sreće na predstojećoj olimpijadi u Holandiji, s nadom da će uspješno predstavljati naš državni tim i vratiti se s osvojenim medaljama.